Z życia dworców

Odjazd za dwa lata

Kosztem ponad 10 milionów złotych pochodzących z programu Polski Ład władze samorządowe Kowar na Dolnym Śląsku kompletnie odnowiły zabytkowy budynek dworca kolejowego.

Czytaj więcej »

Dinozaury przy Ostbahnie

– Jest niewielki ale przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, bezpieczny z nowocześnie urządzoną przestrzenią obsługi pasażerów – tak opisuje odremontowany dworzec w Nowinach Wielkich w województwie lubuskim właściciel obiektu czyli Polskie Koleje Państwowe S.A.

Czytaj więcej »

Obrazy ze stolicy dobrych serc

Dokładnie za tydzień, w sobotę 24 lutego, otwarta zostanie „II Przemyska Wystawa Fotografii Kolejowej pt. Pociągi humanitarne – pomoc walczącej Ukrainie”. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Kolejowe Karpaty”.

Czytaj więcej »

Pozostawiona nastawnia

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont zabytkowej nastawni bramowej „Bt” w Bytomiu. To definitywny koniec batalii jaką lokalne społeczeństwo i władze samorządowe stoczyły z zarządcą infrastruktury o zachowanie powstałego w 1935 roku obiektu, stanowiącego integralną część tamtejszego dworca kolejowego.

Czytaj więcej »

Spacer z Kusocińskim

Budynek dworca kolejowego w Zduńskiej Woli przeszedł kompleksową modernizację. Jest komfortowy, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a jego wygląd nawiązuje do fabrycznych korzeni miejscowości. Przebudowa wykonana została wraz z Polskimi Liniami Kolejowymi, przez samorząd, który jest właścicielem nieruchomości.

Czytaj więcej »

Szymankowo: Kolejowe Westerplatte

Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę dworca w Szymankowie. Obiekt po metamorfozie zyskał odtworzoną na wzór historycznej ceglaną elewację oraz piękne zabytkowe wnętrza. Dworzec ten to miejsce dość szczególne dla historii Polski.

Czytaj więcej »