Z życia dworców

Obrazy ze stolicy dobrych serc

Dokładnie za tydzień, w sobotę 24 lutego, otwarta zostanie „II Przemyska Wystawa Fotografii Kolejowej pt. Pociągi humanitarne – pomoc walczącej Ukrainie”. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Kolejowe Karpaty”.

Czytaj więcej »

Pozostawiona nastawnia

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na remont zabytkowej nastawni bramowej „Bt” w Bytomiu. To definitywny koniec batalii jaką lokalne społeczeństwo i władze samorządowe stoczyły z zarządcą infrastruktury o zachowanie powstałego w 1935 roku obiektu, stanowiącego integralną część tamtejszego dworca kolejowego.

Czytaj więcej »

Spacer z Kusocińskim

Budynek dworca kolejowego w Zduńskiej Woli przeszedł kompleksową modernizację. Jest komfortowy, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a jego wygląd nawiązuje do fabrycznych korzeni miejscowości. Przebudowa wykonana została wraz z Polskimi Liniami Kolejowymi, przez samorząd, który jest właścicielem nieruchomości.

Czytaj więcej »

Szymankowo: Kolejowe Westerplatte

Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły przebudowę dworca w Szymankowie. Obiekt po metamorfozie zyskał odtworzoną na wzór historycznej ceglaną elewację oraz piękne zabytkowe wnętrza. Dworzec ten to miejsce dość szczególne dla historii Polski.

Czytaj więcej »

Do Karolinki tylko na trzeźwo

Podczas ubiegłorocznego audytu dworca w Gogolinie z racji jego uczestnictwa w finale konkursu „Dworzec Roku”, naszą uwagę przykuł fakt, że jednym z elementów wyposażenia elegancko odnowionego obiektu jest… alkomat. Każda osoba, która znajdzie się w dworcowym holu może bezpłatnie zbadać stan swojej trzeźwości.

Czytaj więcej »