Do Karolinki tylko na trzeźwo

Na dworcu w Gogolinie można bezpłatnie skorzystać z alkomatu

Podczas ubiegłorocznego audytu dworca w Gogolinie z racji jego uczestnictwa w finale konkursu „Dworzec Roku”, naszą uwagę przykuł fakt, że jednym z elementów wyposażenia elegancko odnowionego obiektu jest… alkomat. Każda osoba, która znajdzie się w dworcowym holu może bezpłatnie zbadać stan swojej trzeźwości.

Urządzenie zamontowane na ścianie na jednej ze ścian dworcowego holu jest sprawne a przeprowadzenie badania jest możliwe z zachowaniem wszystkich obowiązujących aktualnie procedur sanitarnych. Naszą „dworcową” ekipę po wizycie w Gogolinie nurtuje jednak takie oto zagadnienie – czy znane są Wam, jeszcze inne dworce w naszym kraju na których znajduje się sprawny alkomat?

 

Podczas naszego pobytu w Gogolinie nie znalazł się jednak nikt inny, kto skorzystałby z zamontowanego urządzenia. Dlatego nie do końca wiemy jaką przesłanki by akurat w tym miejscu zbadać ewentualną zawartość promili w swoim organizmie. A może to działa w drugą stronę? Jeśli chcecie spotkać legendarną Karolinkę, która nota bene czeka na przyjeżdżających do Gogolina na placu w sąsiedztwie dworca, to może wymogiem dopuszczenia do łask najsłynniejszej niewiasty z tego miasta jest bezwzględna trzeźwość? Stąd konieczność „promilowej” kontroli zaraz po przybyciu…

Jeśli chcecie się wybrać do Gogolina i zbadać się alkomatem i spotkać Karolinkę (Karliczka również) to informujemy, że miejscowość położona jest przy linii kolejowej nr 136 Kędzierzyn-Koźle – Opole Groszowice. Zatrzymują się tam pociągi Polregio i PKP Intercity w kierunku m.in. Opola, Wrocławia, Szczecina, Ustki, Kędzierzyna-Koźla, Raciborza, Katowic czy Krakowa. Łącznie tamtejszy dworzec obsługuje ponad 75 połączeń dziennie. Jest to miejsce ładne i przyjazne podróżnym o czym najlepiej świadczy fakt, że w ubiegłym roku obiekt ten znalazł się w ścisłym finale konkursu na najlepszy dworzec kolejowy w Polsce.

Fot. Dworzec-Roku.pl